Blog dietetyczny Eatfit24

 • 17/11
  2017

  SMOCZY OWOC

  Smoczy owoc, pitaja czy też inaczej truskawkowa gruszka pochodzi z Ameryki Środkowej, Meksyku, a obecnie uprawiana jest także w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Jest owocem wielu gatuków kaktusa w tym także opuncji. Znane są trzy odmiany tego owocu: Czerwona pitaja - jest to najbardziej rozpowszechniona odmiana dostępna w polskich sklepach. Ma biały miąższ pokryty różową skórką. Pitaja z Kostaryki - owoc o różowej...

 • 13/11
  2017

  ŻURAWINA

  Żurawina to niski krzew, którego owoce wyglądem przypominają borówki czy jagody. Owoc ten w Polsce, zwłaszcza w postaci świeżej jest słabo rozpowszechniony. Kryje on w sobie wiele cennych składników oraz posiada właściwości prozdrowotne.  Żurawina stanowi bogactwo flawonoidów. Ma właściwości antybakteryjne. Stanowi świetne wspomaganie w leczeniu infekcji dróg moczowych i zapalenia pęcherza. Spożycie żurawiny...

Nasi specjaliści

Mgr Natalia Szmyt

Absolwentka Gdańskiego Uniwer- sytetu Medycznego – studia licenc- jackie na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej w Gdyni – studia magisterskie na kierunku To- waroznawstwo, specjalność Usługi Żywieniowe i Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na Uni- wersytecie Warmińsko - Mazurskim – Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Interesuje się chemią żywności, związkami bioaktywnymi oraz ich zmianami zachodzącymi podczas przetwarzania żywności.
 
 
Mgr inż. Sylwia Moroz

Absolwentka Uniwersytetu Warmiń- sko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka
oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Dieta to dla niej styl życia, w którym oprócz odpowiedniego jedzenia, podstawą jest ruch i pozyty-wne myślenie. Interesuje się psycho- logicznymi aspektami odżywiania, dlatego też jest zwolenniczka holistycznego i indywidualnego podejścia do każdej osoby w myśl dewizy: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest promotorką nie tyle pomocy doraźnej, co działania długofalowego, uczącego mądrych wyborów żywieniowych.
 
 
Lic. Wioletta Dobkowska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada dużą wiedzę z zakresu dietoterapii otyłości i choroby refluk- sowej przełyku, o której pisała pracę licencjacką. Jej pasją jest eksperymen- towanie w kuchni, tworząc niskokalo- ryczne potrawy.
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o promocjach, nowościach oraz otrzymywać niezbędne informacje dot. zdrowego żwywienia ? Zostaw nam swój adres email.