Blog dietetyczny Eatfit24

 • 07/01
  2019

  ŻURAWINA

  Żurawina amerykańska (Vaccinium macrocarpon Aiton) to ciemnozielona roślina z rodziny wrzosowatych. Największe jej plantacje znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Holandii. Owoce żurawiny są eksportowane do Europy głównie przez Amerykanów (w formie konserwowanej). Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania owoców tej rośliny, jak również wyciśniętego z nich soku, to przede wszystkim...

 • 04/01
  2019

  SELER

  Seler zalecany przez Hipokratesa Seler zwyczajny (Apium graveolens L.) to jedno z najstarszych warzyw uprawnych. Już przed naszą erą ojciec medycyny Hipokrates zalecał jego spożywanie, głównie z tytułu kojącego wpływu na nerwy. W Polsce seler pojawił się w XVI w. dzięki królowej Bonie i jest uprawiany do dziś. Najbardziej popularna jest część korzeniowa selera, ponieważ stanowi ona istotny składnik włoszczyzny. Część...

Nasi specjaliści

Mgr Natalia Szmyt

Absolwentka Gdańskiego Uniwer- sytetu Medycznego – studia licenc- jackie na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej w Gdyni – studia magisterskie na kierunku To- waroznawstwo, specjalność Usługi Żywieniowe i Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na Uni- wersytecie Warmińsko - Mazurskim – Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Interesuje się chemią żywności, związkami bioaktywnymi oraz ich zmianami zachodzącymi podczas przetwarzania żywności.
 
 
Mgr inż. Sylwia Moroz

Absolwentka Uniwersytetu Warmiń- sko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka
oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Dieta to dla niej styl życia, w którym oprócz odpowiedniego jedzenia, podstawą jest ruch i pozyty-wne myślenie. Interesuje się psycho- logicznymi aspektami odżywiania, dlatego też jest zwolenniczka holistycznego i indywidualnego podejścia do każdej osoby w myśl dewizy: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest promotorką nie tyle pomocy doraźnej, co działania długofalowego, uczącego mądrych wyborów żywieniowych.
 
 
Lic. Wioletta Dobkowska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada dużą wiedzę z zakresu dietoterapii otyłości i choroby refluk- sowej przełyku, o której pisała pracę licencjacką. Jej pasją jest eksperymen- towanie w kuchni, tworząc niskokalo- ryczne potrawy.
1 2
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o promocjach, nowościach oraz otrzymywać niezbędne informacje dot. zdrowego żwywienia ? Zostaw nam swój adres email.