Blog dietetyczny Eatfit24

 • 25/04
  2017

  PROZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI LIKOPENU

    Likopen to organiczny związek chemiczny z grupy karotenów. Odkryty został ponad 140 lat temu, a mimo to stale odkrywane są jego nowe właściwości. Jest to związek syntetyzowany przez rośliny i  bakterie autotroficzne i zaliczany jest do naturalnych barwników. Ulega rozpadowi pod wpływem promieniowania UV.   Najbardziej powszechnym źródłem likopenu są pomidory. Można go znaleźć również w owocach...

 • 21/04
  2017

  POST LECZNICZY WEDŁUG DR EWY DĄBROWSKIEJ

    Dieta wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej ma charakter głodówki leczniczej i stosuje się ją, jako okresową kurację. Zgodnie z założeniami diety, najbardziej właściwy jest pokarm naturalny, spożywany z umiarem. Natomiast przejadanie się i spożywanie nadmiernych ilości białka zwierzęcego, jak nabiał, czy mięso stanowią główną przyczynę tzw. chorób cywilizacyjnych, jak na przykład: otyłość, nowotwory,  wysoki...

Nasi specjaliści

Mgr Natalia Szmyt

Absolwentka Gdańskiego Uniwer- sytetu Medycznego – studia licenc- jackie na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej w Gdyni – studia magisterskie na kierunku To- waroznawstwo, specjalność Usługi Żywieniowe i Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na Uni- wersytecie Warmińsko - Mazurskim – Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Interesuje się chemią żywności, związkami bioaktywnymi oraz ich zmianami zachodzącymi podczas przetwarzania żywności.
 
 
Mgr inż. Sylwia Moroz

Absolwentka Uniwersytetu Warmiń- sko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka
oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Dieta to dla niej styl życia, w którym oprócz odpowiedniego jedzenia, podstawą jest ruch i pozyty-wne myślenie. Interesuje się psycho- logicznymi aspektami odżywiania, dlatego też jest zwolenniczka holistycznego i indywidualnego podejścia do każdej osoby w myśl dewizy: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest promotorką nie tyle pomocy doraźnej, co działania długofalowego, uczącego mądrych wyborów żywieniowych.
 
 
Lic. Wioletta Dobkowska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada dużą wiedzę z zakresu dietoterapii otyłości i choroby refluk- sowej przełyku, o której pisała pracę licencjacką. Jej pasją jest eksperymen- towanie w kuchni, tworząc niskokalo- ryczne potrawy.
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o promocjach, nowościach oraz otrzymywać niezbędne informacje dot. zdrowego żwywienia ? Zostaw nam swój adres email.