Blog dietetyczny Eatfit24

 • 22/12
  2017

  ŚWIĘTA A DIETA

  Dla wielu z nas święta są czasem na pozwolenie sobie na większe lub mniejsze grzeszki żywieniowe. Tradycja mówi, że powinno się skosztować każdej z 12 potraw z wigilijnego stołu. Co jednak zrobić gdy chcielibyśmy przestrzegać tej tradycji, a jednocześnie zachować nienaganną, smukłą sylwetkę? Można trochę „odchudzić” nasze świąteczne potrawy. W jaki...

 • 11/12
  2017

  FIGI

  Figi to owoce rośliny zwanej  figowcem pospolitym. Figi zarówno suszone, jak i świeże to wspaniały dodatek do ciast, deserów, musli czy mięs. Ze świeżych fig przygotować można nawet konfitury. Należy także pamiętać, że suszone figi są bardziej kaloryczne niż świeże. W Polsce dostępne są głównie suszone oraz sprasowane figi charakteryzujące się złotą barwą. Zarówno świeże jak i suszone owoce figowca...

Nasi specjaliści

Mgr Natalia Szmyt

Absolwentka Gdańskiego Uniwer- sytetu Medycznego – studia licenc- jackie na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej w Gdyni – studia magisterskie na kierunku To- waroznawstwo, specjalność Usługi Żywieniowe i Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na Uni- wersytecie Warmińsko - Mazurskim – Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Interesuje się chemią żywności, związkami bioaktywnymi oraz ich zmianami zachodzącymi podczas przetwarzania żywności.
 
 
Mgr inż. Sylwia Moroz

Absolwentka Uniwersytetu Warmiń- sko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka
oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Dieta to dla niej styl życia, w którym oprócz odpowiedniego jedzenia, podstawą jest ruch i pozyty-wne myślenie. Interesuje się psycho- logicznymi aspektami odżywiania, dlatego też jest zwolenniczka holistycznego i indywidualnego podejścia do każdej osoby w myśl dewizy: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest promotorką nie tyle pomocy doraźnej, co działania długofalowego, uczącego mądrych wyborów żywieniowych.
 
 
Lic. Wioletta Dobkowska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada dużą wiedzę z zakresu dietoterapii otyłości i choroby refluk- sowej przełyku, o której pisała pracę licencjacką. Jej pasją jest eksperymen- towanie w kuchni, tworząc niskokalo- ryczne potrawy.
1 2 3
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o promocjach, nowościach oraz otrzymywać niezbędne informacje dot. zdrowego żwywienia ? Zostaw nam swój adres email.