Blog dietetyczny Eatfit24

 • 21/12
  2018

  NASIONA CHIA

  Szałwia nie hiszpańska a amerykańska W ciągu ostatnich kilku lat nasiona chia z szałwii hiszpańskiej (łac. Salvia hispanica) zyskały znaczną popularność wśród konsumentów. W dosłownym tłumaczeniu z języka nahuatl, słowo “chia” oznacza “oleisty”. Mogłoby się wydawać, że nazwa rośliny wskazuje na jej hiszpańskie pochodzenie. Jednak nic bardziej mylnego. Chia pochodzi z Meksyku oraz Gwatemali (Ameryki...

 • 19/12
  2018

  TOPINAMBUR

  Historia topinamburu Topinambur (Heliantus tuberosus L.), powszechnie nazywany jest także słonecznikiem bulwiastym, to gatunek rośliny z rodziny astrowatych, pochodzącej z Ameryki Północnej. Na tamtym obszarze topinambur był uprawiany przez Indian z plemienia „Topinamboore”, od którego zaczerpnięto nazwę tej rośliny. Słonecznik bulwiasty pojawił się w Europie (w tym w Polsce) stosunkowo późno. Oszacowano, że był to...

Nasi specjaliści

Mgr Natalia Szmyt

Absolwentka Gdańskiego Uniwer- sytetu Medycznego – studia licenc- jackie na kierunku Dietetyka oraz Akademii Morskiej w Gdyni – studia magisterskie na kierunku To- waroznawstwo, specjalność Usługi Żywieniowe i Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na Uni- wersytecie Warmińsko - Mazurskim – Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Interesuje się chemią żywności, związkami bioaktywnymi oraz ich zmianami zachodzącymi podczas przetwarzania żywności.
 
 
Mgr inż. Sylwia Moroz

Absolwentka Uniwersytetu Warmiń- sko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka
oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Dieta to dla niej styl życia, w którym oprócz odpowiedniego jedzenia, podstawą jest ruch i pozyty-wne myślenie. Interesuje się psycho- logicznymi aspektami odżywiania, dlatego też jest zwolenniczka holistycznego i indywidualnego podejścia do każdej osoby w myśl dewizy: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest promotorką nie tyle pomocy doraźnej, co działania długofalowego, uczącego mądrych wyborów żywieniowych.
 
 
Lic. Wioletta Dobkowska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada dużą wiedzę z zakresu dietoterapii otyłości i choroby refluk- sowej przełyku, o której pisała pracę licencjacką. Jej pasją jest eksperymen- towanie w kuchni, tworząc niskokalo- ryczne potrawy.
1 2 3 4 5
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o promocjach, nowościach oraz otrzymywać niezbędne informacje dot. zdrowego żwywienia ? Zostaw nam swój adres email.